وبسایت قدیمی و مطرح با دامنه Bitcoin.com که تا کنون در زمینه پوشش اخبار و اطلاعات برای بیت کوین ؛ بیت کوین کش و گاها دیگر ارزهای دیجیتال فعالیت میکرد اعلام کرده است که قصد دارد یک صرافی راه اندازی کند.

طبق بیانیه ای که دیروز ۱۱ شهریور منتشر شد؛ این وبسایت به طور رسمی اعلام کرد که صرافی کریپتوی خود را راه اندازی کرده است و برای شروع ارز های مطرح و قدیمی بازار در لیست این صرافی وجود دارند. جفت ارزهای قابل معامله با بیت کوین و بیت کوین کش در این صرافی عبارتند از لایت کوین؛ ریپل؛ ترون؛ زی کش؛ استلار و EOS است. این وبسایت اعلام کرد:

صرافی Exchange.Bitcoin.com مارکت هایی با ارزهای پایه بازار مانند بیت کوین؛ بیت کوین کش؛ اتریوم و تتر (USDT) خواهد داشت.

همیشه اهداف بزرگ را نشانه بگیرید

دنیل چادری ( Danish Chaudhry) که مدیریت صرافی Bitcoin.com را بر عهده دارد طی مصاحبه خود با مراجع خبری اعلام کرد این پلتفرم امید دارد که بتواند با رقیبان اصلی و بزرگ بازار مانند صرافی های بایننس و کوین بیس وارد بازی شود و در ادامه گفت:

Bitcoin.com یکی از برند های شناخته شده و قدیمی این صنعت است.

مدیر این صرافی در راستای جذب کاربران به این صرافی تازه راه اندازی وعده داد که مزیت های تبلیغاتی برای این موضوع در نظر گرفته شده است. برای مثال او اعلام کرد تمام حساب های کاربری جدیدی که ساخته می شود؛ کارمزد تراکنش منفی ۰.۳ درصد به مدت ۳ ماه خواهند داشت.

جابجایی جنجالی مدیر وبسایت Bitcoin.com در ماه مرداد

به گزارش کوین تلگراف؛ در ۱۱ مرداد ماه؛ راجر ور که بنیان گذار این سایت محسوب میشد و از ابتدا مدیریت این پلتفرم به عهده او بود؛ از سمت خود کناره گیری کرد و استیفان راست (Stefan Rust) جایگزین او شد.

حواشی ایجاد شده که منجر به کناره گیری راجر ور از مدیریت این سایت شد در ارتباط با سو استفاده او از این سایت برای تبلیغ بیت کوین کش به جای بیت کوین بود. این وبسایت با دامنه Bitcoin.com از روز اول فعالیت خود اطلاعات لازم در مورد شبکه بیت کوین؛ کیف پول های بیت کوین و … را به کاربران میداد و از مدتی پیش شروع به دادن همین اطلاعات راجع به بیت کوین کش کرد. حتی زمانیکه کاربر روی گزینه خرید بیت کوین کلیک میکرد؛ وارد بخشی میشد که میتوان بیت کوین کش خرید کند و این موضوع میتوانست بسیاری از کاربران تازه وارد را به اشتباه بیندازد.

تمام این مسائل و واکنش های منفی جامعه کریپتو به این تصمیمات راجر ور؛ منجر به کناره گیری او از پست مدیریت Bitcoin.com شد. البته لازم به ذکر است او هنوز در Bitcoin.com مشغول به کار است و به عنوان مدیر اجرایی فعالیت میکند. البته در بیانیه مشخص نشده این پست چه وظایف و چهارچوب هایی دارد.