الزامات پذیرندگی شرکت شاپرک جهت دریافت درگاه پرداخت الکترونیک

مطابق با دستورالعمل و الزامات پذیرندگی شرکت شاپرک جهت دریافت درگاه پرداخت الکترونیک، می‌بایستی کلیه موارد عنوان شده در ذیل را قبل از درخواست درگاه مطالعه نموده و با آگاهی کامل نسبت به کلیه موارد متعهد  باشید.

۱٫۲ حفظ اطلاعات محرمانه پذیرندگان: پذیرنده تعهد می‌نماید به هیچ عنوان اطلاعات محرمانه خود مانند رمز ورود به پایانه، اطلاعات حساب خود، اطلاعات کارت متصل به حساب و … را به پشتیبان و یا اشخاص ثالث ارائه ننماید.

۲٫۲ تعیین محل مناسب برای قراردادن پایانه فروش: پذیرنده موظف می‌باشد پایانه را در محلی قرار دهد که دارنده کارت بتواند به راحتی و با حداکثر پوشش ممکن رمز خود را وارد و از مبلغ ثبت شده بابت خرید (قبل از ورود رمز و ارسال تراکنش) اطمینان حاصل نماید. در این مکان نباید صفحه کلید دستگاه توسط دوربین مانیتور شود.

۳٫۲ پذیرنده متعهد است در جهت حفظ و نگهداری صحیح پایانه فروش از وارد آمدن ضربه فیزیکی، سقوط از روی میز، مجاورت با دستگاه‌های گرمازا ، نفوذ مواد شیمیایی، مایعات و گرد و غبار، مخدوش شدن برچسب گارانتی، برداشتن پلمپ دستگاه، جابجایی، تغییر وضعیت یا دستکاری، تعمیر دستگاه توسط افراد غیرمجاز، اتصال ادوات و ابزار نامناسب به تجهیزات و ایجاد سایر خسارات عمدی به دستگاه و …. جلوگیری نموده و در صورت بروز هر حادثه‌ای برای دستگاه (شامل موارد فوق، سرقت، آتش‌سوزی و …) مسئولیت جبران خسارت بر عهده پذیرنده می‌باشد و در صورت عدم استرداد دستگاه یا جبران خسارت شرکت می‌تواند از طریق مراجع قانونی نسبت به طرح شکایت کیفری یا حقوقی اقدام نماید.

۴٫۲ پذیرنده موظف است هنگام تحویل گرفتن پایانه فروش برگ تحویل دستگاه کارتخوان را مهر و امضاء و تحویل نماینده شرکت نماید.

۵٫۲ پذیرنده متعهد است در صورت سرقت و یا مفقودی دستگاه کارتخوان تحویلی در اسرع وقت بصورت کتبی به شرکت اطلاع‌رسانی نموده و در اولین فرصت صورتجلسه مربوطه با ارگان‌های ذی‌ربط را تحویل شرکت نماید.

۶٫۲ ید پذیرنده در خصوص دستگاه پایانه فروش، ید امانی است و پذیرنده موظف است بطوری که شرکت مقرر نموده از دستگاه پایانه فروش حفظ و نگهداری بعمل آورد و در صورت انجام هرگونه تعدی و تفریط، ید پذیرنده به ید ضمانی تبدیل و از طریق قوانین موجود در خصوص امانت با مشارالیه برخورد خواهد شد.

۷٫۲ واگذاری پایانه فروش و سایر اقلام تحویلی به غیر ممنوع می‌باشد.

۸٫۲ پذیرنده متعهد است در صورت تغییر شغل، تغییر آدرس، اتمام قرارداد اجاره واحد تجاری یا اتمام اعتبار مجوز کسب محل تجاری خود در اسرع وقت موضوع را به شرکت اطلاع دهد.

۹٫۲ پذیرنده موظف است پیش از اجازه هرگونه دسترسی به پایانه فروش، اعمال تغییرات بر روی آن یا جمع‌آوری پایانه، شخص پشتیبانی کننده را احراز هویت نمایند. تنها پشتیبانان شرکت با ارائه کارت پشتیبانی معتبر و ناظران و بازرسان بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و شاپرک با ارائه معرفی‌نامه معتبر مجاز به بازدید دستگاه کارتخوان می‌باشند. پذیرنده در این خصوص می‌تواند از مرکز تماس شرکت استعلام نماید.

۱۰٫۲ پذیرنده باید دستگاه کارتخوان را در اختیار مشتری قرارداده حریم دارنده کارت را رعایت نموده و به هیچ عنوان رمز مشتری را از وی درخواست ننماید. ورود رمز الزاماً باید توسط مشتری انجام گیرد و محل استقرار پایانه نباید توسط دوربین مانیتور شود.

۱۱٫۲ پذیرنده متعهد می‌شود درصورت انجام عملیات خرید از طریق دستگاه پایانه فروش نباید وجه اضافی از دارنده کارت دریافت نماید.

۱٫۳ پذیرنده متعهد می‌گردد به کلیه قوانین تجارت الکترونیک کشور و مقررات عمومی و الزامات این حوزه که از سوی بانک مرکزی ج.ا.ا و شاپرک وضع شده است، پایبند باشد.

۲٫۳ پذیرنده متعهد می‌گردد هیچگونه اطلاعات حساس دارنده کارت را از طریق سایت خود از دارندگان کارت دریافت نکند.

۳٫۳ پذیرنده متعهد می‌گردد، سایت فعال و امکانات لازم جهت ارائه خدمات و کالا را دارا باشد و امنیت وب سایت خود را تامین نماید به نحوی که از بروز هر گونه سوءاستفاده احتمالی جلوگیری گردد.

تبصره۱: منظور از امکانات لازم برای ارائه‌کنندگان خدمات از طریق اینترنت، کامل بودن فروش اینترنتی می‌باشد که شامل مشخصات کامل محصول، اضافه کردن محصول به سبد خرید، انتخاب نحوه ارسال و نهایتاً پرداخت می‌باشد.

۴٫۳ پذیرنده متعهد می‌گردد، درصورت رخداد موارد امنیتی مانند هک شدن سایت پذیرنده، بلافاصله موارد را به شرکت اعلام نماید تا شرکت نسبت به غیرفعال‌سازی “کد پذیرندگی” مربوطه اقدام کند.

۵٫۳ پذیرنده موظف است، نحوه و شرایط ارسال یا تحویل، شرایط برگشت از خرید به روش‌های مختلف همچون (اعلام در وب‌سایت، تهیه بروشور راهنما و …) به منظور روشن بودن مراحل استفاده از کد دستوری فوق‌الذکر و نهایتاً پرداخت را به مشتری اطلاع دهد.

۶٫۳ پذیرنده موظف است به ارسال کالا یا ارائه خدمات فروخته شده از طریق اینترنت، مطابق توافق به عمل آمده با دارنده کارت که در سایت خود اعلام نموده است.

۷٫۳ پذیرنده به هیچ عنوان مجاز به دریافت مبلغ اضافی به عنوان هزینه کارمزد پرداخت اینترنتی از دارنده کارت نیست و کلیه کارمزدها طبق مقررات شاپرک محاسبه می‌شود.

۸٫۳ پذیرنده متعهد می‌گردد از فروش کالا یا خدماتی که مخالف مصوبات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و یا سایر قوانین موجود در کشور است، خودداری نماید.

۹٫۳ چنانچه دستورالعمل مصوبی از سوی وزارت بازرگانی در ارتباط با کالا یا خدمات ارائه شده توسط پذیرنده وجود داشته باشد، پذیرنده موظف است کالاها یا خدمات عرضه شده را منطبق با دستورالعمل ستاد قیمت‌گذاری کالاها در وزارت بازرگانی قیمت‌گذاری نماید.

۱۰٫۳ پذیرنده موظف است در صورت دارا بودن وب سایت، لوگو و لینک شرکت را در صفحه اصلی سایت خود درج نماید.

۱۱٫۳  پذیرنده متعهد می‌گردد اطلاعاتی را که شرکت برای بررسی فنی وب سایت پذیرنده احتیاج دارد در اختیار نماینده شرکت قرارداده و توصیه‌ها و مواردی که بازرس شرکت متذکر می‌شود را در اسرع وقت به کار ببندد.

۱۲٫۳ پذیرنده متعهد می‌گردد کلیه کارت‌های صادره توسط بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری مجاز متصل به شتاب را بدون اعمال تبعیض و تفاوت بپذیرد.

۱۳٫۳ پذیرنده متعهد می‌گردد شماره پشتیبانی و شماره امداد مشتریان را در سایت خود درج نماید.

۱۴٫۳ پذیرنده متعهد می‌گردد، IP و دامنه مورد استفاده خود را مشخص نموده و تغییرات آن را به شرکت اعلام نماید.

۱۵٫۳ پذیرنده متعهد می گردد قبل از منقضی شدن تاریخ نماد اعتماد، در جهت تمدید آن اقدامات لازم را مبذول نماید.